Ieri am primit vizita unui grup de 35 de elevi ai Şcolii Gimnaziale "Ovid Densusianu" din Făgăraș, însoțiți de cadrele didactice Antonia Cristina Bodnar, Georgia Gulea, Bogdan Virgil Pop, Alexandru Dodos și Teodor Taflan.

Copiii au vizitat Turnul Gros, au aflat povestea bastionului militar devenit bastion cultural și câteva repere din tradiția muzicală a Sibiului, apoi au asistat la o parte din repetiția orchestrei cu dirijorul Jordi Mora și ne-au promis că vor reveni la activitățile educative.

Pentru cei care încă nu și-au făcut planuri pentru săptămâna aceasta, lansăm invitația de a participa la concertul educativ susținut de orchestra Filarmonicii de Stat Sibiu sub conducerea dirijorului Daniel Manasi, vineri, 26 aprilie, de la orele 11.00, la Muzeul Brukenthal.

Urmăriți-ne pe:
  • www.facebook.com/FilarmonicaSibiu