Mărțișor muzical

Filarmonica de Stat Sibiu organizează vineri, 3 martie, la orele 9.00, 10.00 și 11.00, seria de concerte educative „Mărțișor muzical”.

Concertele vor fi susținute de soliștii Sorin Petrescu – pian și Doru Roman – percuție, cărora li se va alătura micul violonist Gabriel Radu, fiul unei familii de muzicieni din orchestra sibiană.

În program se regăsesc lucrări precum: A. Vivaldi – „Primăvara”, W.A. Mozart – „Rondo alla turca”, Fr. Schubert – „Frühlingstraum”, Jose Angel Montero – „Serenada”, P.I. Ceaikovski – Selecțiuni din „Lacul lebedelor”, L. Anderson – „The First Day of Spring”, G. Dinicu – „Hora mărțișorului”.

Participarea se face în baza biletelor în valoare de 10 lei, disponibile la sediul Filarmonicii.

Pentru informații suplimentare și rezervări, cei interesați pot suna la 0735.566.486.