Filarmonicile din Sibiu, Brașov și Pitești, alături de Ucraina!

Suntem solidari în fața agresiunii inacceptabile care se petrece dincolo de Nistru și regretăm profund criza umanitară declanșată de acest conflict.
Până când pacea va triumfa, este datoria noastră să venim în ajutorul semenilor afectați de război.
De aceea, Filarmonicile din Brașov și Sibiu își anunță sprijinul concret artiștilor din Ucraina. Avem posibilitatea de a oferi cazare și beneficii materiale pentru muzicienii din orchestrele profesioniste care doresc să colaboreze temporar cu orchestrele simfonice din Brașov și Sibiu.
Așadar, îi îndemnăm pe colegii noștri din Ucraina să ne contacteze la următoarele coordonate:
Sibiu:
  • e-mail: office@filarmonicasibiu.ro
  • telefon: (+40) 735 566 490
Brașov:
  • e-mail: office@filarmonicabrasov.ro
  • telefon: (+40) 268 473 058
Vă așteptăm alături de noi, pentru că vorbim aceeași limbă universală: muzica!
Anunțăm cu bucurie că și Filarmonica Pitești s-a alăturat inițiativei noastre:
Pitești:
  • e-mail: pitestifilarmonica@yahoo.com

Державна філармонія з Сібю та Брашовська філармонія ми за Україну!

Ми дуже вражені за неприпустиму агресією, що відбувається за межами нашими межами і глибоко шкодуємо про гуманітарну кризу спричинену цим конфліктом.
Поки не настане мир наш обов’язок — прийти на допомогу тим, хто постраждав від війни.

Тому філармонії Брашова та Сібю заявляють про підтримку артистам з України.  Ми маємо можливість запропонувати житло та матеріальні послуги музикантам професійних оркестрів, які хочуть тимчасово співпрацювати з симфонічними оркестрами Брашова та Сібю.

Тому ми закликаємо наших колег в Україні зв’язуватися з нами за такими координатами:

Сібю:
 - електронна пошта: secretar.muzical@filarmonicasibiu.ro
 - телефон: (+40) 735566490

Брашов:
 - e-mail: office@filarmonicabrasov.ro
 - телефон: 0268 473 058

Ми раді повідомити, що філармонія Пітешті також приєдналася до нашої ініціативи:
 Пітешті:
 електронна пошта: pitestifilarmonica@yahoo.com
 телефон: (+40) 248 220 111

Чекаємо на вас  адже ми говоримо однією універсальною мовою: музикою!

We stand together against the unacceptable aggression currently happening on the other side of the Dniestr river and we deeply regret the humanitarian crisis generated by this conflict. Until peace will triumph, it is our duty to help our fellows affected by war.
This is why Sibiu, Brașov and Pitești Philharmonics announce their firm support for the artists in Ukraine. We have the possibility to offer accommodation and wages for the musicians playing in professional orchestras who wish to work temporarily with the symphonic orchestras in our cities.
So, we encourage our colleagues from Ukraine to get in touch with us:
Sibiu:
  •  e-mail: office@filarmonicasibiu.ro
  • telefon: (+40) 735 566 490
Brașov:
  • e-mail: office@filarmonicabrasov.ro
  • telefon: (+40) 268 473 058
Pitești:
  • e-mail: pitestifilarmonica@yahoo.com
  • telefon: (+40) 248 220 111
We are waiting for you, because we all speak the same universal language: music!