"Un elefant la oraș"

Vineri, 07 Iunie 2024
Vineri, 07 Iunie 2024

UN ELEFANT LA CONCERT

«În marea pădure s-a născut un pui de elefant. Numele lui este Babar. Mama lui îl iubește nespus. Într-o zi... »

Haideți să auziți continuarea vineri, 7 iunie, ora 9.30 și ora 11.00, la Sala Thalia a Filarmonicii de Stat Sibiu!

Pianista Adriana Toacsen și naratorul Oana Brânzan promit să vă conducă într-o călatorie fantastică, aromată precum o lalea. O poveste a lui Francis Poulenc, presărată cu arome contemporane compuse de Diana Rotaru, Cătălin Crețu, Cristian Bence-Muk, Ariadna Ene Iliescu, Irina Perneș și George Păiș. O poveste în care și publicul participă. Veniți să aflați cum!

Până la concert, îl găsiți pe Babar pe Facebook. Dacă vă place de el, puteți să îi dați un like: https://www.facebook.com/un.elefant.la.oras