Seară de tango pe Acoperișul Filarmonicii

Bilete:

120 lei (50% reducere pentru elevi, studenți, pensionari)

Luni, 29 iulie 2024, ora 19.00, Filarmonica de Stat Sibiu - Terasa Acoperiș

Seară de tango pe Acoperișul Filarmonicii

Solista argentiniană Analia Selis aduce eleganța, sensibilitatea și pasiunea tangoului în prima seară a festivalului “Concerte pe Acoperiș”.
Pe 29 iulie, de la orele 19.00, Analia Selis vă invită la concert, într-un decor fascinant: singura terasă situată pe zidul cetății, de unde vă puteți bucura de muzică la asfințit și de o panoramă unică a Sibiului.
"Sibiu! De pe acoperișul Filarmonicii se va auzi un tango. Dar... puteți să veniți și să urcați chiar pe acoperișul filarmonicii și să petreceți o seară specială alături de mine, pianistul argentinian Mariano Castro și contrabasista Florentina Ciornei. Vă așteptăm cu multă iubire și, evident, cele mai cunoscute tangouri. Vom cânta și un pic de tango românesc", transmite Analia Selis.

Proiectul ”Concerte pe Acoperiș”, ediția a V-a, este realizat cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.
Acțiune co-finanțată de Primăria municipiului Sibiu prin Agenda Culturală 2024.