Partizan la „Concerte pe Acoperiș”

Bilete:

100 lei (50% reducere pentru elevi, studenți, pensionari)

Vineri, 02 August 2024

Vineri, 2 august 2024, ora 21.00, Filarmonica de Stat Sibiu - Terasa Acoperiș

Partizan

• Adrian Pleșca (Artan) - voce
  • Răzvan Moldovan (Suedezu’) - chitară
  • Andrei Bărbulescu - tobe
  • Adrian Agheniței - chitară bas

Evenimentul face parte din festivalul Concerte pe Acoperiș, ediția a V-a.

"Partizan" este un proiect muzical format în 2001 de către Răzvan Moldovan și Artan, doi prieteni încă din copilărie și membri fondatori ai trupei Timpuri Noi la începutul anilor '80.
Îmbinând satira socială cu texte suprarealiste, "Partizan" se poate încadra cu greu în vreun stil muzical. Ei susțin că sunt o trupă post punk/industrial/rock, însă publicul știe cu siguranță că niciun concert nu seamănă cu altul.
Deși a scos doar două albume ("Am cu ce" - 2002 și "București" - 2003 și un EP ("Timpuri Noi" - 2019), trupa se bucură de o audiență foarte activă, dar și pestrită, iar la concertele lor poți vedea reprezentanți ai fiecărei generații.
În prezent, lucrează la un album nou și promit niște surprize pentru următoarele apariții live.

Proiect co-finanțat de Primăria municipiului Sibiu prin Agenda Culturală 2024.