Grigore Leșe: “A fost un concert senzațional!”

Maestrul Grigore Leșe a fost încântat de întâlnirea cu sibienii și abia așteaptă să revină la Sibiu.

Iată mărturia îndrăgitului artist după concertul susținut la Filarmonica de Stat Sibiu de 1 Decembrie:
"Am avut un concert minunat dedicat Zilei Naționale a României. A fost un concert deosebit, cu artiști deosebiți. La un moment dat, am avut întâlnire și cu oamenii și le-am zis: întrebați-mă câte ceva, de ce mă îmbrac așa, la ce cânt, ce fac! Am povestit, totul a fost un dialog liber, fără pretenții. Vă spun ce a fost la Filarmonică: a fost un concert senzațional! Acest concert trebuia dat în direct pe TVR 1. A fost un concert de excepție, cu orchestra simfonică, un dirijor extraordinar, Sorin Petrescu la pian, Doru Roman la percuție, deci mă duc fericit de la Sibiu! Orașul arată extraordinar... Nu mai vorbesc de 'virusache', cred că într-o zi s-a duce de pe aicea și om fi mai liberi să dialogăm mai mult, să stăm la povești, să ne povestim rezultatele bune. Așa că cele bune să se adune, cele rele să se spele! Doamne ajută!"

🎞️ Urmăriți mesajul lui Grigore Leșe aici!

"Până în ultima clipă am crezut că vom putea susține acest concert pentru dumneavoastră"
Solidaritate în vremuri de restriște
"La ceas de Carnaval!" (Cronică de Aurora Oprea, leaderstalk.ro)
Ioana Turcu și flautul fermecat