"Rock the Symphony" la deschiderea noului an universitar

Piața Mare

Orchestra simfonică a Filarmonicii de Stat Sibiu va susține un concert în cadrul ceremoniei de deschidere a noului an universitar, pe 27 septembrie, ora 14.00, în Piața Mare a Sibiului.

Sub bagheta dirijorului Remus Grama, muzicienii noștri readuc la Sibiu conceptul "Rock the Symphony", un program muzical foarte apreciat, în ultimele săptămâni, de publicul din Piatra Neamț, Făgăraș și Alba Iulia.
Festivitatea de deschidere a noului an universitar la Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu,  organizată împreună cu Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu, se va desfășura în condiții de distanțare, cu obligativitatea purtării măștii de protecție,
Aproximativ 500 de studenți, cadre didactice și invitați sunt așteptați să ia parte la ceremonie, în prezența reprezentanților conducerilor celor două universități și a autorităților locale și județene.
Evenimentul va fi transmis în direct pe site-ul www.ulbsibiu.ro.

3 Iun
MARIMBA - The Journey