MINUNATA MUZICĂ NOUĂ - BRAVE NEW MUSIC

În program:

Miklos Maros - Rush
Doina Rotaru - Geyser
Laura Manolache - Plecarea (după Urmuz)
Arvo Part - Spiegel Im Spiegel
Aurel Stroe - Două epitafuri  (după Ezra Pound)
Horst Lohse - Moments de Passion
Lucian Mețianu - Attracteur etrange
Violeta Dinescu - Innenglocken
Gabriel Mălăncioiu - ThunderBach

poezii cu
Radu Vancu și invitații săi: Ștefan Baghiu, Rita Chirian, Teodora Coman, Ana Donțu, Bogdan Federeac, Cătălina Stanislav, Andrei C. Șerban, Sînziana Șipoș

Bilete: iabilet.ro

Important: pentru a putea continua să ne bucurăm de muzică, vă reamintim că accesul în sala Thalia se face exclusiv pe la casa de bilete. Accesul se face cu 30 de minute înaintea începerii concertului, pentru a evita aglomerația. Vă rugăm să folosiți dezinfectantul pus la dispoziție și să purtați corect masca pe toată durata sejurului muzical. Vă rugăm să păstrați distanța de minim 1,5 metri față de alte persoane. Mai multe informații privind siguranța dumneavoastră găsiți în programul de sală.

Parteneri strategici: Uniunea  Compozitorilor si Muzicologilor  din România (UCMR), Lions  Club Millenium Sibiu
Parteneri: Muzeul Brukenthal, Hotel Împăratul Romanilor
Evenimentele organizate de Filarmonica Sibiu sunt realizate cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.

*evenimentul se va transmite în direct pe pagina de facebook a Filarmonicii