MINUNATA MUZICĂ NOUĂ - BRAVE NEW MUSIC

Carla Stoleru - flaut

Adrian Iorgulescu
- Rondoul de Noapte
Violeta Dinescu - Certo-Incerto-Concerto Conc pt Pian si Orchestră (versuri de Gellu Naum)
Gabriel Almasi - Fragments Of a Purple Vinyl (pe tema Smoke on the Water)
Dan Dediu -  Plastic Rock Concerto pentru vioară, flaut și orchestră

Bilete: iabilet.ro

Important: pentru a putea continua să ne bucurăm de muzică, vă reamintim că accesul în sala Thalia se face exclusiv pe la casa de bilete. Accesul se face cu 30 de minute înaintea începerii concertului, pentru a evita aglomerația. Vă rugăm să folosiți dezinfectantul pus la dispoziție și să purtați corect masca pe toată durata sejurului muzical. Vă rugăm să păstrați distanța de minim 1,5 metri față de alte persoane. Mai multe informații privind siguranța dumneavoastră găsiți în programul de sală.

Parteneri strategici: Uniunea  Compozitorilor si Muzicologilor  din România (UCMR), Lions  Club Millenium Sibiu
Parteneri: Muzeul Brukenthal, Hotel Împăratul Romanilor
Evenimentele organizate de Filarmonica Sibiu sunt realizate cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.