MINUNATA MUZICĂ NOUĂ - BRAVE NEW MUSIC

- violoncel

În program:

Adrian Iorgulescu - Șase cântece de dragoste
Dan Dediu - Tazt die Orange.
Violeta Dinescu - Dona nobis pacem (după Urmuz)
Sorin Marinescu - Nu-i de ajuns? (fragment din opera de cameră Salvarea nu vine de sus)
poezii cu
Radu Vancu și invitații săi: Ștefan Baghiu, Rita Chirian, Teodora Coman, Ana Donțu, Bogdan Federea, Cătălina Stanislav, Andrei C. Șerban, Sînziana Șipoș

Bilete: iabilet.ro

Important: pentru a putea continua să ne bucurăm de muzică, vă reamintim că accesul în sala Thalia se face exclusiv pe la casa de bilete. Accesul se face cu 30 de minute înaintea începerii concertului, pentru a evita aglomerația. Vă rugăm să folosiți dezinfectantul pus la dispoziție și să purtați corect masca pe toată durata sejurului muzical. Vă rugăm să păstrați distanța de minim 1,5 metri față de alte persoane. Mai multe informații privind siguranța dumneavoastră găsiți în programul de sală.

Parteneri strategici: Uniunea  Compozitorilor si Muzicologilor  din România (UCMR), Lions  Club Millenium Sibiu
Parteneri: Muzeul Brukenthal, Hotel Împăratul Romanilor
Evenimentele organizate de Filarmonica Sibiu sunt realizate cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.