Gala de Operă

Tineri interpreți se întrec în măiestrie la Gala de Operă, iar în semn de apreciere, cea mai bună voce va fi vedeta Concertului de Crăciun al Filarmonicii sibiene.

Orchestra Filarmonicii de Stat Sibiu vă așteaptă la Gala de Operă, în 23 septembrie, de la ora 20.00, pe scena Sălii Thalia, cu lucrări din Strauss, Mozart, Rossini, Donizetti, Bizet sau Puccini.

Dintre soliștii serii, amintim: sopranele Antonia Beteag, Ramona Barna, Claudia Marinescu, Virineia Pârnău, mezzosoprana Adelina Cociobanu, baritonul Cătălin Motei, contratenorul Alexandru Costea.

La pupitru îl vom avea pe maestrul Vlad Conta, dirijor al Operei Naţionale Bucureşti din 2001.

Evenimentul are loc în cadrul Sibiu Opera Festival 2021.

Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile, cu respectarea normelor sanitare în vigoare pentru prevenirea răspândirii COVID-19. Rezervări la telefon 0735 566 486.

Eveniment realizat cu sprijinul Consiliului Județean Sibiu.
Acțiune cofinanțată de Primăria municipiului Sibiu.

3 Iun
MARIMBA - The Journey