Concert Power Vibes

Concert partener

Miercuri, 29 iulie, de la ora 19:00, pe Esplanada Filarmonicii, sunteți invitați să luați parte la un concert care celebrează momentul prezent printr-un program marcat de prospețime și creativitate. Într-o formulă camerală unică în România, veți asculta un concert special de marimbă, vibrafon și ansamblu de percuție susținut de cunoscutul solist și compozitor Alexandru Anastasiu alături de ICon Arts Ensemble din care fac parte Cosmin Pavel Dumitru, Tudor Ciobanu și Paricia Niculae.
Power Vibes înseamnă o experiență acustică tonică în ritmuri de jazz și sonorități contemporane. Conceptul proiectului îi aparține lui Alexandru Anastasiu și la baza lui a stat dorința de a forma un ansamblu de percuție de elită, compus din tineri muzicieni care posedă calități muzicale excepționale. Este o șansă dată tinerelor talente de a se exprima, de aceea „Power Vibes” este un proiect inedit, o întâlnire spectaculoasă a complexității și versatilității muzicale cu pasiunea și efervescența specifică tinerei generații.

Intrare liberă.
Un spectacol parte din proiectul „Anotimpuri 5” organizat UCIMR și co-finanțat de Primăria Municipiului Sibiu.
Eveniment invitat în cadrul Festivalului ICon Arts Transilvania 2020.